Nakoupilo přes 15000 spokojených zákazníků.
platitipti

likvidace skladu


koše


květinypetronela.coolyoutube


FacebookEETPři výběru matrací si přijde na své každý uživatel i ten náročnější. Pokud hledáte kvalitní nebo spíše luxusní matrace pro opravdu skvělý spánek, stačí v internetových obchodech nebo kamenných prodejnách zavítat do oddělení těch dražších a většinou i luxusních matrací. V internetových obchodech tyto matrace mají většinou svoji speciální kategorii. Nutně neznamená, že čím dražší matrace tím lepší. Spíše je třeba se dívat, z jakých materiálů jsou matrace vyrobeny. Matrace pro náročné a v tomto případě i dražší matrace jsou vyrobeny např. z materiálů, kterých není takový dostatek, nebo jsou spíše vzácnější. Často se jejich výroba provádí na objednávku. Jsou to např. materiály jako koňské žíně, které jsou velmi pružné a antibakteriální. Dalšími podobnými materiály, ze kterých jsou vyráběny luxusní matrace, jsou např. ovčí nebo velbloudí vlna, bavlna, hedvábí nebo přírodní latex.

Materiál luxusních matrací

Bavlna je velmi kvalitní materiál pro výrobu matrací. Má schopnost pohlcovat vlhkost a následně ji odpařovat. Je hypoalergenní. Má výhodu, že v létě chladí a v zimě naopak hřeje. Hedvábné matrace jsou velmi luxusní. Hedvábí je přírodní materiál vyráběný z kokonů bourovce morušového. Hedvábí je velmi pevné, lesklé a příjemné na dotek. Velbloudí vlna je stejně jako žíně velmi pružná a její vlákna skvěle odpuzují prach a pachy. Vlna se vyčesává ručně.

Typy luxusních matrací

Dalším typem kvalitnějších matrací jsou matrace pružinové. Pro někoho to může být překvapivé, protože pružinové matrace jsou jedny z prvních matrací vůbec. Dnes jejich výroba a kvalita velmi pokročila. Opravdu velmi kvalitní pružinové matrace jsou tzv. taštičkové matrace, což jsou pružiny poskládané do menších shluků, které skvěle odpruží náš pohyb ve spánku a zaručují velmi pohodlné a kvalitní spaní. Kvalitní pružinové matrace jsou hojně využívány páry s jednou matrací na společné posteli. Skvěle odpruží pohyb druhého a neruší spánek ani jednoho z partnerů. Mají skvělé využití jako ortopedické matrace.

Matrace jsou často vyrobeny z více materiálů. Jsou mnohdy tzv. sendvičové. Tím zaručují sloučení kvalit více materiálů a opravdu luxusní požitek ze spánku. Kvalitní a luxusní matrace a spánek si jistě vychutnáme i na matracích zónových, které mají několik zón uzpůsobených přesně podle potřeb lidského těla na tvrdost matrace. Různé zóny jsou na záda, na nohy nebo hlavu a krční oblast. Luxusnější materiály jsou spíše přírodní a mnohdy jsou matrace ručně vyráběny, což se také odráží na jejich kvalitě a ceně.

Pokud jsme náročnější uživatelé na kvalitu spánku nejen s ohledem na materiál, ale i na prostor, nabízí se nám možnost matrací na míru. Matraci můžeme přizpůsobit jakémukoli rozměru postele. Matrace může mít větší rozměr než je běžné. Většina těchto matrací se vyrábí přesně podle našich představ, tedy i rozměrem a materiálem. Kvalitní prodejce matrací se nezalekne jakéhokoli atypického požadavku přání zákazníka.