Nakoupilo přes 15000 spokojených zákazníků.
platitipti

likvidace skladu


koše


petronela.cool


youtube


FacebookEETVýběr dětské matrace a postýlky je velmi důležitý. Je nutné vybrat především kvalitní matraci i postýlku, která bude navíc splňovat veškeré bezpečnostní prvky a maminkám se s ní bude dobře manipulovat. Kvalitní a správná dětská matrace zamezí případným zdravotním problémům v dospělosti. Proto je velmi důležité se na správný výběr dětské matrace a postýlky opravdu zaměřit.

Správná tuhost dětské matrace

Matraci je především vhodné zvolit podle postýlky dítěte. Matrace musí do postýlky přesně zapadat. Nedoporučuje se matrace malá ani velká ohýbaná přes okraje postýlky. Matrace do dětské postýlky se obecně doporučují spíše tvrdší. Na první dojem se mohou zdát pro dítě nepohodlné, ale jsou zdravotně vhodnější než měkké propadající se molitanové matrace. Tvrdší matrace jsou vhodné pro správný vývoj páteře dítěte. Tloušťka matrace by měla být zvláště u malých dětí střední. Při výběru matrace je dobré dbát na rozměr a především tloušťku matrace, při které nám bude kvalitně fungovat monitoring dechu, který používá velké množství rodičů. Obecně je uváděna tloušťka matrace kolem 6-8cm pro správnou funkci hlídače dechu miminka. Jinak mají dětské matrace až13 cmna výšku. Tento rozměr je pro dítě vhodný.

Materiálů, ze kterých můžeme vybírat dětskou matraci, je stejně jako u matrací pro dospělé  velké množství. Nejméně doporučovány jsou v minulosti hodně používané molitanové matrace, které nejsou většinou dostatečně pevné. Dětské matrace můžete vybírat z klasických materiálů - z líných paměťových pěn, BIO pěny, která je vyrobena z přírodních recyklovatelných materiálů, nebo z dnes velmi oblíbené taktéž přírodní kokosové pěny, která je nejen hypoalergenní, ale i velmi pevná a skvěle drží dětská záda na potřebném pevném základu. Kokosová vlákna jsou navíc velmi vzdušná a dobře odvádí vlhkost. Na tyto vlastnosti je dobré při výběru dětské matrace také dbát.

Na dětskou matraci, zvláště u malých dětí, je doporučováno pořídit i ochranný potah pro lepší udržovatelnost postele a zvláště pak matrace. Doporučuje se potah, který zadržuje vlhkost a ochrání tak matraci při noční nehodě, zvláště v době přechodu z plínek nebo u malých dětí. U odrostlejších dětí je potah také doporučován proti rozlití vody nebo jiné tekutiny do postele. Potah matraci skvěle ochrání a zaručuje dokonalé hygienické podmínky.

Postele pro děti - postýlky s vyvýšenými okraji

Výběr postele pro děti je také velmi důležitý. V prvních dnech a letech věku dítěte je velmi důležitá především bezpečnost dětí. Postýlky jsou vyráběny ze dřeva, plastu nebo hliníku. Velmi často se vyrábí postýlky velmi lehké, ale maximálně stabilní pro snadnou manipulaci s dítětem především v útlém věku, kdy ho chce mít maminka stále pod dohledem. Postýlky musí mít upravené a vyvýšené okraje, aby z nich dítě nemohlo vypadnout. Musí být stabilní proti převrácení postýlky i proti jejímu rozbití a ulomení menších částí. U větších dětí jsou postýlky různě tvarované a můžeme s nimi skvěle doplnit design dětského pokoje, popř. splnit přání dětí. Postýlky mohou vypadat jako postel princezny, mít tvar závodních aut apod. Také  u těchto postelí, i v případě větších dětí, je důležité dbát na správný výběr matrace.

Především v prvních letech života tráví dítě v postýlce velké množství času. Je třeba dbát, i při větších výdajích především v tomto období, na výběr opravdu kvalitní matrace a jejího materiálu. Zdraví a bezpečnost dítěte by měla být při výběru dětské matrace a postýlky na prvním místě. Tato investice se nám jistě vyplatí.