Nakoupilo přes 15000 spokojených zákazníků.
platitipti

likvidace skladu


koše


petronela.cool


youtube


FacebookEET
Tato CMS stránka není pro zákazníky viditelná.

Matrace pěnové, matrace z pěny 

Tradiční PUR (polyuretanová) pěna patří mezi nejčastější a nejpoužívanější materiály na výrobu matrací. PUR pěna je díky vývoji výroby nyní absolutně nezávadná a vhodná pro široké spektrum uživatelů. PUR pěna vykazuje všechny vlastnosti, které matrace má mít – je vzdušná, pevná i pružná. Právě pro dobré kombinace všeho požadovaného je používána v hotelích, nemocnicích a lze ji použít i pro výrobu dětských lůžek. Nachází se v hodně domácnostech a ložnicích.

Velmi často se z ní vyrábějí sendvičové matrace, které kombinují různé tvrdosti PUR pěny při výrobě matrace, aby byl spánek na těchto matracích co nejpříjemnější. Nejtvrdší je většinou jádro matrace, na jehož výrobu se používá tvrdší PUR pěna.

Rošty k postelím s matracemi z této pěny se doporučují lamelové. Ne s pevným podkladem. Ten výrazně snižuje životnost matrace z PUR pěny. 

 

Další používanou pěnou je HR pěna - tzv. „studená pěna“. Vznikla vývojem z PUR pěny s použitím vody. Má skvělé vlastnosti podobné latexu, ale je výrazně tužší. Tuhost je příjemná a v kombinaci s pružností dokáže zabezpečit dokonalou regeneraci těla při bolesti zad a kloubů nebo plotének. Díky vývoji je vzdušnější než klasické PUR pěny. Tím omezuje vlhkost, zajišťuje správnou cirkulaci vzduchu a nedovoluje množení roztočů a bakterií.

HR pěna se často kombinuje s tzv. „línou“ pěnou. Zvláště při výrobě zónových matrací, které zaručují různou tvrdost nebo elasticitu u různých vrstev a tím správné působení na části těla.

U HR pěny se doporučuje matraci otáčet a pravidelně nechat větrat na čerstvém vzduchu. Hlavně v případě, že je položena na pevné desce postele. Jinak jsou spíše doporučovány lamelové rošty, ale péči by měla matrace dostávat stejně.