Nakoupilo přes 15000 spokojených zákazníků.
platitipti

ratanový nábytek


koše


květinypetronela.coolyoutube


FacebookEETMatrace z líné pěny a její výhody

Matrace z líné pěny je často známá také pod názvy paměťová pěna, viskopěna nebo termopěna. Tato paměťová pěna je nejmodernějším materiálem na výrobu matrací. Je to speciální elastická pěna, která reaguje na teplotu.

Jednoduše řečeno, když si na matraci z líné pěny uživatel lehne, její struktura se díky jeho tělesné teplotě dokonale přizpůsobí každé části těla a zaručí dokonalý spánek plný pohodlí. Líná pěna obsahuje miliardy buněk, které se pohybují kolem těla a tím se dokonale anatomicky přizpůsobuje jakékoli spánkové poloze těla. Skvěle působí na krevní oběh a při bolesti zad. Viskopěna ke všemu dokáže tělo stabilizovat v optimální poloze a člověk se tak při spánku méně otáčí, což vede také ke zkvalitnění spaní. Kromě toho líná pěna dokáže vytvářet tzv. masážní nopy, které během spánku prokrvují horní část pokožky.

Matrace se po zmáčknutí velmi pomalu vrací do původního stavuZ toho její název líná. Díky tomuto pomalému vracení ale nevytváří žádný protitlak na ležící tělo a zabraňuje tím proleženinám. Je tedy velmi vhodná pro starší lidi, kteří v posteli tráví hodně času i pro lidi upoutané dlouhodobě na lůžko. Samozřejmě je vhodná i pro běžného uživatele, který si chce dopřát skutečný komfort spánku.

Líná pěna může doplňovat jiné materiály při výrobě sendvičových matrací. Z líné pěny se vyrábí i matrace zónové, které mají různé stupně tvrdosti pro různé části těla.