Nakoupilo přes 15000 spokojených zákazníků.
platitipti

likvidace skladu


koše


petronela.cool


youtube


FacebookEET
Tato CMS stránka není pro zákazníky viditelná.

Matrace z BIO pěny, přírodní matrace

 

Matrace z BIO pěny jsou vyráběny ze sójového extraktu. Nejen že jsou čistě přírodní, ale i ekologické. Dříve byly vyráběny z ropy a nyní nahrazením přírodních látek velmi šetří nerostné bohatství země. Je to velmi ceněná surovina Dálného východu. Sója má vysoký podíl lecitinu. Lecitin má příznivý vliv na dýchání kůže a její ochranu, upravuje pH a ovlivňuje její pružnost. Matrace ze sójového extraktu jsou velmi elastické, pružné i při odrazech, snižují deformaci matrace při tlaku. Matrace mají vynikající ortopedické vlastnosti a velmi dlouhou životnost. Bio pěna má podobné vlastnosti jako studená pěna.

BIO pěnu lze použít v kombinaci s pevnými i tvarovatelnými rošty. Pro doplnění přírodních materiálů je doporučeno používat jako povlak na matraci také přírodní materiály. Nejčastější je použití úpletu, který je skvělý na dotek. Jde o potah z aloe vera, který mikro kapslemi při spánku uvolňuje přírodní extrakt z aloe vera nebo lyocell, což je čistě přírodní extrakt získaný ze dřeva technologiemi, které šetří životní prostředí. Potah z lyocellu je  velmi luxusní a matraci z BIO pěny skvěle doplňuje.

Přírodní matrace jsou vhodné pro alergiky, astmatiky, lidi s citlivou pokožkou nebo děti, které spí mnohem víc než dospělý a potřebují se správně vyvíjet. Přírodní matrace jsou jednoduše určeny pro všechny, kteří si chtějí dopřát pohodlný a hlavně zdravý spánek. Přírodní matrace mohou být kromě BIO pěny vyrobeny z bavlny, koňských žíní, kokosového vlákna, konopného nebo lněného vlákna, ovčí vlny a exotických materiálů jako je velbloudí vlna.

U nás je asi nejznámější bavlněná matrace, která je velmi příjemná na dotek a skvěle odvádí vlhkost. Bavlna je přirozeně hypoalergenní, nedráží ani citlivou pokožku a nezpůsobuje žádné alergické reakce. Používá se jako vnější vrstva pří výrobě matrací a je to jeden z nejpoužívanějších materiálů na výrobu matrací vůbec.

Ne příliš obvyklým materiálem jsou koňské žíně z koňských ocasů a hřívy. Čínská medicína věří v jejich velký vliv na lidský organismus. Ovčí vlna je známá svými termoregulačními schopnostmi, a proto je na  výrobu matrací velmi oblíbená. Navíc je velmi měkká, antibakteriální a prodyšná. Často jsou pro výrobu používána kokosová nebo konopná vlákna, která jsou velmi pevná a prodyšná. Dodávají matracím velkou tuhost a mají antiseptické účinky. Další materiály se používají převážně u matrací na zakázku.